Испански рефер призна, че е сгрешил, когато е отменил гол на Атлетико Мадрид по време на градското дерби с Реал, завършило наравно 1:1.

Атлетико поведе в резултата в 11-та минута чрез Фернандо Торес, а три минути по-късно колумбийският защитник Луис Переа добави втори гол за „дюшекчиите”, но съдията Артуро Дауден Ибанес го отмени заради засада.

След двубоя обаче арбитърът призна пред „Марка”, че е допуснал грешка. „Когато изгледах телевизионните повторения, разбрах, че просто сме сбъркали,” заяви Дауден Ибанез.

„Сега трябва да анализираме ситуацията, за да бъдем сигурни, че това няма да се случва отново в бъдеще. На терена нещата изглеждат различно от по телевизията,” добави 42-годишният учител по биология.

Ако голът бе признат, той щеше да окаже огромно влияние върху резултата от мача и върху подреждането в испанското първенство.

Реал Мадрид изравни резултата в 61-та минута, когато новото попълнение Гонсало Игуайн отбеляза първото си попадение за клуба.