Реал Мадрид победи с минималното 1:0 гостуващия отбор на Мурсия в мач от 32-рия кръг на Примера дивисион.

Този успех е изключително ценен за „белия балет”, тъй като спечелените три точки покачиха преднината на тима пред вечния съперник Барселона на 9 точки само 6 кръга преди края.

Каталунците пък могат да изгубят и второто си място, ако в късния мач от неделната програмата Виляреал се справи като гост срещу тима на Алмерия.

На „Сантяго Бернабеу” срещата започна лошо за домакините, след като в 20-тата минута Мигел Торес бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Дани Акуино.

Преди това пък на два пъти футболисти на Мурсия имаха шанс да открият резултата, но не успяха.

В 45-тата минута гостите организираха чудесна контра атака, която в крайна сметка завърши с веща намеса в защита на Уесли Снайдер, който предотврати шут към вратата на Касияс.

След почивката футболистите на Бернд Шустер постепенно се съвзеха и на свой ред създадоха няколко опасни атаки.

При една от тях в 59-тата минута Уесли Снайдер откри резултата. Раул центрира отляво, топката не бе изчистена добре от играчите на Мурсия и попадна в Снайдер, който с прецизен шут направи 1:0.

„Белият балет” можеше да удвои преднината си до края на срещата, но Дренте и Робен пропуснаха и по този начин запазиха резултата 1:0.