Реал Мадрид тръгна в новия шампионат на Примера дивисион по шампионски с победа 2:1 в градското дерби с Атлетико Мадрид.

Серхио Агуеро откри резултата още в първата минута, след като бе намерен с чудесен пас от Раул Гарсия.

Домакините се съвзеха и създадоха няколко опасни положения пред вратаря на „дюшекчиите” Лео Франко, който в 14-та минута спаси невероятен удар на Робиньо. След 60 секунди Серхио Рамос изведе Раул в наказателното поле на гостите и звездата на „белия балет” изравни резултата.

До края на полувремето с пропуски за двата отбора се отличиха Робиньо, Серхио Рамос, Рууд ван Нистелрой и Диего Форлан, който беше единствената заплаха за Икер Касияс.

Второто полувреме започна с опасен удар на Симао, който мина встрани от вратата на домакините.

В 79-та минута Гути намери с хубав пас Уесли Снайдер, който за втори път огорчи стража на гостите и направи резултата 2:1.

До края на срещата Атлетико можеше да стигне до изравнително попадение, но Серхио Агуеро в даденото от съдията продължение не съумя да се възползва от груба грешка в защитата на „кралете” и прати топката в аут.