Реал победи Атлетико с 2:0 в мадридското дерби, играно на „Висенте Калдерон”. По този начин „белият балет” увеличи преднината си пред втория Барселона във временното класиране на цели 10 точки, преди изиграването на срещата между Барса и Сантандер.

Двубоят между градските съперници започна с гол от съблекалнята на живата легенда на Реал Раул. Той се възползва от пас на Робиньо, който проби отляво, и още в 34-тата секунда откри резултата, за ужас на хилядите, препълнили „Висенте Калдерон”.

В следващите минути Реал продължи да играе във вихрено темпо, но Нистелрой пропусна да удвои преднината.

Постепенно „дюшекчиите” изравниха играта и на свой ред можеха да изравнят статуквото. На два пъти и гредите помогнаха на Икер Касияс – първо в 26-тата минута Диего Форлан нацели страничния стълб след силен изстрел, а в 38-мата Агуеро удари напречната греда.

В ответната атака обаче Рууд ван Нистелрой все пак успя да се разпише. Холандецът бе оставен сам в наказателното поле и с точен изстрел успя да вкара в левия ъгъл на вратата, въпреки намесата на Кристиан Абиати.

През втората част най-титулуваният клуб в света контролираше играта като цяло и не позволи на домакините да отбележат дори почетно попадение.

След претърпяната загуба Атлетико остана на 4-та позиция във временното класиране, на точка зад Виляреал и на 3 зад третия Виляреал.

Атлетико Мадрид: Абиати; Переа, Пабло, Ейер, Антонио Лопес; Раул Гарсия, Мота (70 - Луис Гарсия), Макси Родригес (78 - Клебер), Симао (37 - Рейес); Агуеро, Форлан

Реал Мадрид: Касияс; Серхио Рамос, Канаваро, Пепе (15 - Мичел Салгадо), М. Торес; Гаго, Снайдер, Гути (76 - Баптища), Робиньо (86 - Дренте); Раул, Ван Нистелрой