Реал Сосиедад успя да вземе трите точки в гостуването си на Сарагоса като мачът на „Ла Ромареда“ от 23-тия кръг на Примера дивисион завърши 2:1 за Реал.

Мачът започна много добре за гостите, които откриха резултата в 11-а минута, когато Антоан Гризман се възползва от паса на Карлос Вела и вкара за 1:0.

Задачата за гостите бе улеснена в 22-а минута, когато Хектор Ернандес получи втори жълт картон и остави своите съотборници с човек по-малко до края на мача.

10 минути по-късно пък Сосиедад сложи точка на спора като удвои преднината си чрез Иманол Агирете след асистенция на Илараменди.

До края на мача домакините успяха да стигнат единствено до почетен гол, дошъл след точно изпълнение от дузпа на Апоно в самия край.

В класирането Реал Сосиедад е на шесто място с 36 точки, а Сарагоса е на 15-а позиция с 25.