Съставът на Реал Сосиедад премина през Кадис с 4:1 в мач от 22-и кръг на Ла Лига.

През първата част Микел Оярсабал бе точен на два пъти за домакините - в 26-ата минута от дузпа и десетина минути по-късно с прекрасен гол в долния десен ъгъл на вратата. В добавените минути на първото полувреме Маркос Мауро извърши непозволени действия и си заслужи директен червен картон, с което остави гостите да играят 45 минути с човек по-малко.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

През второто полувреме Александър Исак също се разписа на два пъти - в рамките на едва пет минути.

В 65-ата Кадис все пак върна едно попадение чрез Хайро Искиердо, но това бе крайно недостатъчно.

Така Реал Сосиедад си припомни вкуса на победата и събра 35 точки, с което остава на шестата позиция в класирането. Кадис, от своя страна, остана с едва 24 пункта на 13-о място.