Реал Сосиедад допусна изненадваща загуба с 0:2 като гост срещу последния в класирането Малага.

Тимът, воден от Иманол Алгуахил допусна първа загуба от три мача насам и по този начин се срина на 11-ата позиция в класирането с актив от 43 точки, на две зад Селта Виго.

Малага пък прекъсна серия от три поредни загуби , но остава последен с 20 точки, въпреки че се доближи на 1 от 19-ия Лас Палмас. Тимът е сигурен изпадащ, тъй като няма да може да се измъкне от опасната зона, тъй като 17-ият Леванте е с 14 точки пред него.

Още в 11-ата минута Адриан Гонсалес даде аванс в полза на отбора от Андалусия, който вече изгуби мястото си в испанския футболен елит.

Десет минути преди почивката Юсеф Ен-Насири се разписа за 2:0 след подаване на Гонсало Кастро.