Отборът на Реал Сосиедат разгроми с 4:1 Валядолид в мач от 28-я кръг на Примера дивисион.

„Бяло-сините“ зарадваха привържениците си на „Сан Себастиан“, като доминираха през по-голямата част от мача. Те закономерно стигнаха до повече положения, които застрашиха противниковата врата.

Резултатът бе открит от Антонио Гриезман в 33-ата минутана срещата. Не минаха и 10 минути, когато в 39-ата минута Иманол Агиретксе покачи на 2:0 след прецизна асистенция на Карлос Вела.

До края на полувремето Реал Сосиедад направи резултата класически. В 44-ата минута на срещата отново Антонио Гриезман се възползва от хубав пас на Давид Сурусута и се разписа за втори път за 3:0.

Три минути след почивката отново Карлос Вела показа наблюдателност към играта, като комбинира с Шаби Прието, който отбеляза за 4:0.

Почетното попадение за гостите падан в самия край на срещата. В 87-ата минута Оскар подаде на Хави Гера, който оформи крайното 4:1.

Във временното класиране Реал Сосиедад заема 4-то място с актив от 47 точки, а Валядолид е 11-ти с 35.