Отборът на Реал Сосиедад не срещна трудности при гостуването си на третодивизионния Кордоба и го победи с 2:0 в мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на Краля. Уилан Жозе отбеляза и двете попадения в 57-ата и 84-ата минута.

„Баските“ имаха преимущество през целия двубой и можеха да си тръгнат и с по-изразителен резултат.

Резултатът бе открит в 57-ата минута, когато Роберто Лопес центрира в наказателното поле, където на далечната греда Уилиан Жозе бе оставен непокрит на далечната греда и нападателят засече във вратата на Едуардо Фриас – 0:1.

Шест минути преди края на двубоя отново той вкара и второто попадение. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, тя достигна до Жозе, който с много силен изстрел от дъгата пред наказателното поле намери долния десен ъгъл на вратата за крайното 0:2.

Кордоба завърши мача с 10 души, след като Алберто Дел Морал получи втори жълт картон в 88-ата минута.