Валядолид и Реал Сосиедад завършиха 0:0 в мач от шестия кръг на Ла Лига. По този начин баските продължиха лошото си представяне от началото на сезона. "Чури урдин" има само един успех до момента и заема 16-о място с пет точки. Толкова имат и "бланкивиолетас", които са 17-и.

Гостите можеше да поведат в 10-ата минута. Тогава Ори Оскардсон получи отличен пас от Такефуса Кубо. Исландецът нанесе удар, който Дженк Йозкаджар изби от голлинията.

В 28-ата минута Таке Кубо изведе Шералдо Бекер на перфектна позиция, но централният нападател се забави твърде много и Селим Амала успя да се върне и да избие в ъглов удар. В добавеното време на първата част Карл Хайн изби удар на Бекер.

В 52-ата минута Хуанми Латаса можеше да вкара страхотен гол. Той се опита да изненада излезлият напред Алекс Ремиро с удар от центъра, но прати топката на сантиметри над гредата. Малко след това с пропуск се отличи и Раул Моро.

В 68-ата минута гол на Микел Оярсабал не беше признат заради засада.