Отборите на Реал Сосиедад и Осасуна завършиха 1:1 в двубой от 28-и кръг на испанската Ла Лига. Гостите откриха резултата в 29-ата минута чрез гол от дузпа на Адриан, но през втората част Микел Оярсабал се погрижи отборът му да вземе поне точка от сблъсъка.

Двубоят започна със спокойно темпо, докато в 29-ата минута Робин Льо Норман игра с ръка в наказателното поле, което възнагради с дузпа противниковия отбор. На бялата точка застана Адриан, който спечели битката на воля и изпрати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Алехандро Ремиро.

До края на първата част опасни положения пред някоя от двете врати липсваха.

През втората част Микел Оярсабал получи убийствен пас и се възползва по възможно най-добрия начин, озовавайки се сам срещу вратаря, след което хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:1.

Резултатът се запази до последния съдийски сигнал.

Така двата отбора взеха по една точка, което изкачи Реал Сосиедад на четвъртата позизция с 47 пункта, а Осасуна на 11-о място с 35 точки.