Отборът на Реал Сосиедата спечели важни три точки, побеждавайки Валенсия, като гост в мач от 9-я кръг на Примера дивисион. Сосиедад се наложи с 2:1, а головете за успеха бяха дело на Антоан Гризман и на Рубен Пардо. Попадението за „прилепите“ дойде в самия край на срещата и бе дело на Дорлан Пабон.

Играчите на Валенсия започнаха силно мача, а някои отигравания на Елдер Пощига като по чудо не се озоваха в целта. Въпреки превеса в първите минути на срещата, в самия край на първите 45 минути Давид Сарутуса подаде добре към Антоан Гризман, а той не сгреши и откри за 1:0. При този резултат двата екипа се оттеглиха на почивка, а с подновяването на играта Жонас опита да застраши противника си, но ударите му минаха в страни от вратата.

В крайна сметка се стигна до 59-ата минута, когато Карлос Вела комбинира по отличен начин с Рубен Пардо, който мушна топката в мрежата на Валенсия и удвои преднината на „прилепите“ - 2:0.

В последната минута на мача Дорлан Пабон върна единия гол и оформи крайното 1:2.

Валенсия заема 5-о място във временното класиране с 13 точки, а Реал Сосиедад е 10-и с 10 пункта.