Реал Мадрид размаза с 5:0 новаците в испанската Примера дивисион Херес, което е трета победа за Белия балет в три мача до момента.

Два гола вкара Кристиано Роналдо, който откри и резултата в 1-ата минута след самостоятелен пробив и здрав шут. В последните 15 минути във вратата на Херес, който остава на последното 20-о място с три загуби от три мача, влетяха още четири топки. Последователно се разписаха Кристиано Роналдо, Гути, Карим Бензема и Рууд ван Нистелрой за радост на препълнения Сантяго Бернабеу.

Реал има 9 точки и по голова разлика, с което се нарежда на 1-а позиция. Барселона и Атлетик (Билбао), които също са с по три победи в три мача, се нареждат 2-и и 3-и.

В другия късен мач в Испания Валенсия се изложи като завърши наравно 2:2 срещу Спортинг Хихон. Барали донесе точката на гостите в края на мача, а за Валенсия два гола отбеляза Давид Вия.