Реал Мадрид скъси дистанцията от лидера Барселона отново на пет точки, след като „белия балет” постигна рутинна победа с 2:0 срещу Малага на своя стадион „Сантиаго Бернабеу”.

Още в началото на двубоя футболистите на Реал взеха инициативата и създадоха доста опасности пред вратата на Малага.

Първото попадение в срещата обаче падна в 36-та минута, когато след многоходова атака Гути подаде към Бензема, той продължи към Кака, а бразилецът намери Кристиано Роналдо, за когото нямаше проблеми да преодолее Мунуа.

Реал бързо успя да стигне до втори гол в срещата, след като в 39-та минута Гути подаде добре към Роналдо и той от воле простреля вратаря на Малага за втори път.

Футболистите на домакините поуспокоиха темпото на игра.

Реал остана с човек по-малко на терена, след като съдията Перес Ласа изгони Кристиано Роналдо с директен червен картон и по този начин португалецът ще пропусне гостуването на Депортиво Ла Коруня.

Реал Мадрид се намира на второ място с актив от 44 точки и е с пет пасив от лидера Барселона.