Реал Мадрид се наложи с 2:0 над Осасуна в среща от 16-ия кръг на Примера Дивисион. След успеха „кралският клуб” събра в актива си 38 точки и се затвърди на върха във временното класирането на страната. На второ място е Барселона с 34 точки.

Двубоят на стадион „Сантяго Бернабеу” премина изцяло под ръководството на домакините, които започнаха много офанзивно и подемаха почти постоянни атаки към вратата на Осасуна. Резултатът бе открит логично в полза на „белият балет” – в 16-та минута Рууд ван Нистелрой се разписа след пас на Уесли Снайдер. Холандският халф удвои головата сметка на „кралете” в 76-та минута след асистенция на своя сънародник.

Победата позволява на „белите” от Мадрид да чакат спокойно „Ел Класико” срещу Барселона следващия уикенд.