Реал Мадрид постигна резонна победа с 2:0 като гост над Елче в мач от 24-ия кръг на Примера дивизион. Успехът не дойде лесно, но попадения през втората част на Карим Бензема и Кристиано Роналдо пратиха 3-те точки в Мадрид.

Бившият футболист на Левски Гари Родригес се появи на терена в 64-ата минута на мястото на Нигес.

След успеха "белия балет" дръпна на 4 точки на втория Барселона. Мадридчани имат 60 точки, а Барса са с 56.

Реал започна ударно двубоя, а още в 5-ата минута Кристиано Роналдо нацели гредата след грешка на отбраната на домакините. До почивката доминацията на футболистите на Карло Анчелоти правеха каквото си искат на футболното поле, но топката отказа да влезе във вратата.

голови ситуации имаха Бензема, Роналдо, Бейл, но гол липсваше.

През втората част домакините отправиха първия опасен удар към Касияс в 47-ата минута, а негов автор беше Нигес.

В 56-ата минута Карим Бензема откри резултата, след като Роналдо центрира от ляво, бранителят на домакините Ломбан стигна първи до кълбото, уцели Титон, топката отиде във французина и той не сбърка на празна врата.

Шест минути по-късно Титон спаси удар на Кристиано Роналдо, но капитулира в 69-ата минута, когато Иско центрира от ляво, топката отиде на главата на португалеца и той я прати в мрежата.

До края на двубоя Роналдо можеше да реализира и втори гол, но пропусна.

Така Реал спечели, а Елче се намира на 17-ото място на ръба на зоната на изпадащите с актив от 23 точки.