Отборът на Реал Мадрид взе изключително трудно трите точки при гостуването си на Спортинг Хихон. Тимът на Жозе Моуриньо победи с 1:0 и отново окупира върха в Примера дивисион, изпреварвайки с една точка конкурента си Барселона.

Успехът за „белия балет” дойде в 82-ата минута, а в ролята на спасител се оказа Гонсало Игуайн. Наставникът на гостите, изгледа мача от трибуните поради наказание, бе посрещнат с обидни реплики и плакати от феновете на домакините.

Футболистите на Хихон започнаха мача доста нахъсано, като грубостите в първите минути на срещата преобладаваха. Въпреки огромното напрежение, Реал все пак стигна до ценните три точки в последните минути.

Голяма вина за гола има и стражът на домакините, който не успя да се намеси след удар на Месут Йозил, а Игуайн довкара топката от близко разстояние.

В последния мач от кръга тимът на Валенсия спечели трите точки срещу гостуващия Хетафе. "Прилепите" се наложиха с 2:0 след голове на Коста и Наваро.