Реал Мадрид се поизпоти доста в мача си срещу Валядолид от седмия кръг на Примера дивисион. „Кралете” бяха доста неубедителни в защита, но все пак стигнаха до победата с 4:2 и по този начин се изравниха на върха във временното класиране с Барселона.

„Белия балет” бързо успя да поведе в резултата с 2:0 след поредните невероятно отигравания на Раул, който бе точен на два пъти в 13-та и 18-та минута.

Гостите обаче съумяха бързо да върнат интригата в срещата и в 29-та минута Наусе разстреля Икер Касияс.

В добавеното време на първото полувреме Реал Мадрид стигна до нов гол дело на Марсело.

В началото на второто полувреме обаче, футболистите на Валядолид отново огорчиха Реал Мадрид с втори гол във вратата на Икер Касияс, а негов автор бе Маркитос.

В 72-та минута старши треньорът на Реал Мадрид Мануел Пелегрини се принуди да пусне в игра Гонсало Игуайн и Рикардо Кака.

Само седем минути, след като се бе появил в игра Игуайн записа името си сред голмайсторите и по този начин оформи крайния резултата в срещата.

Реал Мадрид вече има актив от 18 точки и дели първо място с Барселона, а Валядолид е на седемнадесета позиция и е в опасна близост до зоната на изпадащите с едва 5 точки.