Реал Мадрид постигна трудна победа над Еспаньол в мач от 27-мия кръг на Примера дивисион.

Двубоят на „Сантяго Бернабеу” завърши 2:1, като шампионите на Испания успяха да сътворят пълен обрат от 0:1 до 2:1.

С тази победа „белият балет” частично изми срама от отпадането в Шампионската лига през седмицата, когато загубиха с 1:2 от Рома.

Двубоят не започна добре за Реал, след като в 29-тата минута Валдо откри резултата. Валдо излезе сам срещу Касияс и без проблеми вкара за 1:0.

След гола домакините започнаха с масиран натиск, който доведе до заличаване на гола пасив оше преди почивката. Марсело проби по крилото, центрира в наказателното поле. Дренте с глава свали топката за Игуаин, който простреля Камени.

След почивката мадричани продължиха да търсят гола. В 72-рата минута Раул навлезе в наказателното поле, където бе фаулиран от Жорке. Съдията Мунис Фернандес моментално отсъди дузпа, която бе реализирана от капитана на Реал.

След тази победа Реал увеличи преднината си на върха в Примера на цели 8 точки пред Барселона. Каталунският гранд обаче има мач по-малко.

Еспаньол пък е на 5-та позиция с 42 точки и до края на сезона ще се бори за място в евротурнирите.