Реал Мадрид успя да победи Депортиво Ла Коруня с 3:1 в мач от 9-я кръг в испанската Примера Дивисион.

Мачът не започна добре за момчетата на Бернд Шустер, след като инкасираха гол още в 1-та минута от началото на срещата, дело на Хиско.

Все пак „белия балет” се окопити бързо и още в 7-та минута Рууд Ван Нистелрой вкара за 1:1 от дузпа.

Второто полувреме предостави доста положителни футболни емоции на зрителите на „Бернабеу”, но само за привържениците на кралския клуб. Гостите останаха с човек по-малко, след като Серхио си изкара два жълти картона и съответно червен в разстояние само на 9 минути – първо в 71-та минута и след това в 80-та.

В 78-та минута пък, домакините успяха да поведат в резултата с гол на Раул. С 10 души на терена Депортиво не успя да се противопостави на Реал и получи още едно попадение – Робиньо в 89-та минута оформи крайното 3:1.