Реал Мадрид победи Валенсия с 2:1 в дербито на 31-вия кръг на Примера дивизион и излезе на второ място в класирането на испанското първенство.

Холандецът Рууд Ван Нистелрой изведе “белия балет” напред в резултата в 18-тата минута. Бившият нападател на Реал и настоящ на Валенсия Фернандо Мориентес изравни резултата след пробив на Хоакин в началото на второто полувреме. Бранителят на мадричани Серхио Рамос вкара с глава победното попадение в 73-тата минута след центриране на Дейвид Бекъм от пряк свободен удар.

Реал излезе на второ място в класирането, на две точки след водача Барселона и на две пред третия Севиля, но е с мач повече. Валенсия е четвърта на две точки след севилците и на три пред Сарагоса и Атлетико.