Реал Мадрид спечели на свой терен с 3:1 срещу Спортинг Хихон и се стабилизира на върха в класирането на Примера дивисион.

След безрезултатно първо полувреме гостите изненадващо успяха да поведат в резултата на Сантяго Бернабеу в 53-ата минута след отличен изстрел на Давид Барал.

За разлика от злополучния реванш с Лион, футболистите на Реал показаха характер, реагираха като ужилени и успяха да вкарат два гола за само четири минути след инкасиране на попадението в собствената врата.

В 55-ата Кристиано Роналдо изпълни пряк свободен удар от 23 метра, вратарят Хуан Пабло с мъка парира шута му, топката попадна в Рафаел Ван дер Ваарт и той с добавка отбеляза.

Белия балет на Мануел Пелегрини направи пълен обрат в 57-ата, когато Гути центрира от корнер, Роналдо отигра с глава при далечната глава и Шаби Алонсо отблизо засече кълбото в мрежата за 2:1.

Третото попадение за Реал Мадрид стана факт след самостоятелна акция на Гонсало Игуаин в 68-ата минута.

Кралския клуб остана начело в таблицата, като се откъсна на три точки пред шампиона Барселона, който гостува на Сарагоса в неделя.