Реал Мадрид направи почти невъзможното и обърна резултата от 1:3 на полувремето до 4:3 в мач от Примера дивисион. Със спечелените три точки"белият балет" излезе начело в класирането с точка пред Барселона.

Каталунците поведоха на Сантяго Бернабеу с 2:0 след две попадения на Валтер Пандиани – Пушката в 15-тата и 27-мата минута. Холандецът Рууд Ван Нистелрой намали за Реал след точно половин час игра. Голмайсторът в турнира за Купата на УЕФА през този сезон Пандиани оформи хеттрика си в 34-тата минута и направи резултата 3:1 в полза на гостите. Така завърши и първото полувреме.

Фабио Капело реагира с две смени на почивката. Италианският наставник на мадричани пусна Иван Елгера и Рейес, които съживиха играта, вместо Гути и Сисиньо.

Кралският клуб започна пределно мотивирано втората част и след само четири минути игра капитанът Раул Гонзалес върна още едно попадение. Влезлият като резерва Хуан Антонио Рейес изравни в 57-мата минута. Мачът отиваше към 3:3, но Игуайн вкара минута преди края за крайното 4:3 и дари безценната победа на Реал.

Реал води с точка пред Барселона и с пет пред Севиля, като и двата преследвача имат мач по-малко.
Еспаньол заема 11-та позиция и на практика не се бори за нищо в Примера дивисион. На „синьо-белите” предстои финал за Купата на УЕФА идната сряда срещу Севиля.