Отборът на Реал Мадрид постигна победа с 3:1 като гост на Сарагоса в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион и се изкачи на първото място във временното класиране поне за час преди мача на Барселона срещу Реал Сосиедад.

Головете за “белия балет” реализираха Месут Йозил, Кристиано Роналдо и Анхел Ди Мария. С трите точки, Реал събра актив от 38 - една повече от Барселона.

Тимът на Сарагоса имаше първите възможности за гол в мача, но след попадението на германския национал Месут Йозил в 15-ата минута, гостите взеха нещата в свои ръце и контролираха събитията на терена.

В предпоследната минута на първата част Кристиано Роналдо се разписа от пряк свободен удар, с който до голяма степен предреши крайния изход на срещата. Веднага след подновяването на играта Реал вкара трети гол, чрез Ди Мария, с което уби интригата в срещата.

Силите на домакините стигнаха само за почетно попадение. То дойде в 54-ата минута от дузпа, а точен от бялата точка бе Габриел Фернандес.