Реал Мадрид допусна аристократична загуба от Леванте във втори мач от осминафиналите на турнира за Купата на Краля в Испания. В първия мач възпитаниците на Жозе Моурино направиха за смях своя съперник, вкарвайки във вратата му осем безответни гола. Днес обаче „белите” бяха далеч снизходителни и дори си позволиха да загубят с 0:2. Този резултат разбира се не повлия по никакъв начин за крайния победител от двойката, който продължава на четвъртфиналите.

И двата гола в срещата дойдоха през второто полувреме. Домакините откриха чрез Сиско в 63-ата минута. Футболистът на Леванте бе точен от дузпа. Крайният резултат оформи Серхио четири минути преди последния съдийски сигнал.

Освен Реал, за четвъртфиналите на надпреварата се класират още отборите на Депортиво Ла Коруня, Севиля, Бетис, Алмерия, Барселона, Виляреал и Атлетико Мадрид.