Реал Мадрид победи Осасуна с 2:0 в предпоследния мач от 29-я кръг на Примера дивисион.

Така „белите” се доближиха на две точки от лидера Барселона и на една от втория в класирането Севиля, след като отборът на Хуанде Рамос допусна равенство със Сантандер по-рано през деня. Вчера Барса загуби с 0:1 от Сарагоса.

Още в 24-та минута Емерсон изведе чудесно Раул, който откри резултата и вкара четвъртото си попадение за сезона.

Крайното 2:0 оформи Робиньо през второто полувреме. Десет минути преди края на двубоя нападателят направи прекрасен пробив и затвърди победата на Реал Мадрид.

„Белият балет” доминираше почти през цялото време на срещата като няколко положения изпуснаха Рууд ван Нистелрой и Раул. Момчетата на Капело надиграха категорично сроя съперник и заслужено стигнаха до триумфа на "Сантяго Бербабеу", въпреки че през второто полувреме гостите се мобилизираха и показаха възможностите си.

Звездата на Реал Мадрид Дейвид Бекъм пропусна мача с Осасуна, след като не влезе в плановете на Фабио Капело. Причината е, че бившият капитан на английския национален отбор получи травмата по време на срещата с Хетафе на 4-ти март.