Шампионът на Испания Реал Мадрид унижи Валенсия с 5:1 на собствения му стадион „Местая”.

Очакванията за истинско дерби изобщо не се оправдаха, а футболистите на Реал можеха да победят и с много повече.

Познатата рубрика „гол след гол” започна още в 1-вата минута с попадение на живата легенда на „белия балет” Раул.

В 24-тата Рууд ван Нистелрой покачи на 2:0, а 5 минути по-късно Серхио Рамос заби дежурния си гол за Реал.

Унижението за Валенсия продължи и в 36-тата минута отново холандският голаджия направи резултата кошмарен за домакините - 4:0 на полувремето.

След почивката шампионите заиграха много по-спокойно като пазеха сили за следващите си мачове. Това позволи на Мигел Анхел Ангуло да отбележи почетен гол за „прилепите”.

В 64-тата минута Робиньо оформи крайния резултат 5:1 за Реал с единствения си гол в срещата.

След тези мачове Реал продължава да е лидер в Примера дивисион с 25 точки, 4 повече от втория Виляреал. Валенсия пък въпреки загубата е на 4-то място с 18 точки.