Реал Мадрид постигна класическа победа с 3:0 срещу Алмерия в мач от 34-я кръг на Примера дивисион, който се игра на „Сантиаго Бернабеу“. По този начин „белия балет“ отново се приближи на две точки до лидера Барселона. Освен това „белия балет“ вече има отбелязани 102 гола в испанското първенство.

Реал Мадрид влезе силно в мача и още в 4-та минута Алваро Арбелоа центрира в наказателното поле на Алмерия, след което Хамес Родригес стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Реал Мадрид поведе в резултата в 44-та минута, когато Хамес Родригес с невероятно изпълнение от въздуха заби топката във вратата на Рубен.

Реал Мадрид успя да удвои своята преднина в 48-та минута, когато Тони Кроос навлезе в наказателното поле на Алмерия и пусна пас към Кристиано Роналдо, но Дос Сантос в опита си да избие топката я изпрати в собствената си врата. Страничният съдия обаче допусна груба грешка, след като не маркира засада, тъй като при подаването Роналдо бе зад отбраната и пред топката.

Реал Мадрид отбеляза трети гол в 84-та минута, когато Хавиер Ернандес пусна добър остър пас, а Алваро Арбелоа засече топката и я изпрати във вратата на Рубен.

Реал Мадрид е втори с 82 точки, а Алмерия остава в опасна близост до зоната на изпадащите, като има 31 точки.