Реал Мадрид постигна рутинна победа с 1:0 при домакинството на Расинг Сантандер от 11-я кръг на Примера дивисион и оглави класирането.

От началото на мача домакините имаха надмощие и създадоха няколко опасности пред вратата на Сантандер.

21-та минута удар на Арбелоа срещна страничния стълб на вратата на Тоньо, който бе безпомощен, но имаше късмет топката да не влезе във вратата му.

Само минута по-късно Кака центрира в наказателното поле на Сантандер, но Тоньо успя първоначално да избие топката, която попадна в Гарай и той я сложи на главата на Игуайн, който прати кълбото във вратата на Сантандер.

В края на първото полувреме гостите можеха да изравнят резултата, но удар на Луис Гарсия мина над напречната греда.

Реал Мадрид стигна до втори гол в срещата в 55-та минута, когато се разписа Бензема, но той бе в положение на засада и попадението бе отменено.

Съдиите сбъркаха в 77-та минута, когато отмениха гол на Сантандер дело на Каналес, който не бе в положение на засада.

До края на мача футболистите на Реал Мадрид контролираха ситуацията на терена и намалиха значително темпото на игра.

След тази победа Реал Мадрид е начело във временното класиране с актив от 25 точки, а Сантандер остана в зоната на изпадащите с едва 7 точки.