Реал Мадрид постигна победа в първата си контролна среща по време на предсезонната си подготовка в Австрия. „Белият балет” победи с 2:0 втородивизионния английски Стоук Сити.

Двубоят бе неофициален дебют с бялата фланелка за новите попълнения Йежи Дудек, Пепе и Кристоф Метцелдер.

Новият старши треньор на Реал Бернд Шустер използва всичките си налични футболисти. Те бяха разделени на два състава, които играха по 45 минути. Единствено Пепе игра през всичките 90 минути. Участие взеха и някои играчи от втория отбор на мадричани.

Първият гол в срещата отбеляза Раул в 18-тата минута. След асистенция на Гранеро, опитният голаджия се измъкна от защитата на Стоук и ударът му с левия крак попадна във вратата на Симонсен.

Второто попадение в срещата падна в 73-тата минута. То бе дело на Роберто Солдадо, който през миналия сезон игра като преотстъпен в Еспаньол. Нападателят вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу Де ла Ред.

Съставът на Реал Мадрид:

1-во полувреме: Дудек, Пепе, Метцелдер, Серхио Рамос, Торес, Диара, Буено, Гути, Балбоа, Раул, Гранеро

2-ро полувреме: Кодина, Салгадо, Канаваро, Сисиньо, Игуаин, Емерсон, Де ла Ред, Савиола, Солдадо, Адриан