Отборът на Реал Мадрид дръпна с три точки на върха на класирането в Ла Лига, след като победи Еспаньол с 2:0 у дома в мач от 16-ия кръг на първенството.

На "Сантяго Бернабеу" с основна заслуга за успеха на Кралския клуб бе френският легион в тима, като в 37-та минута Рафаел Варан откри резултата след асистенция на Карим Бензема, а десет минути преди края на редовното време самият Бензема оформи крайното 2:0.

В 83-та минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон за Ферлан Менди, но това не им попречи да стигнат до 10-ия си успех от началото на сезона, след който вече имат 34 точки.

Барселона може да застигне големия си съперник на първото място, ако тази вече спечели домакинството си на Майорка. Еспаньол от своя страна остава в много тежка позиция, като заема предпоследното място в класирането на пет точки от спасителната черта. /БГНЕС