Реал Мадрид победи с класическото 3:0 Атлетик Билбао в последен мач от 34-тия кръг на Примера дивисион. По този начин „белият балет” се доближи на две точки до втората поредна титла в Испания, която може да стане факт още в следващия кръг при гостуването на Осасуна.

Двубоят срещу Атлетик се разви много добре за шампионите, които поведоха още в 14-тата минута с третия гол в шампионата на Хавиер Савиола. Аржентинецът се отбрагодари за гласуваното му доверие, след като оползотвори продължителна атака.

Уесли Снайдер изведе Раул, чийто удар бе избит от вратаря Армандо. Топката отново попадна в Снайдер и холандецът комбинира с Робиньо. Бразилецът стреля право в ръцете на Армандо, който обаче не можа да овладее топката. От неубедителната му изява се възпозлва Савиола, който от непоредствена близост откри резултата.

В 37-мата минута реферът Фернандо Бурбалан отсъди дузпа за гостите за несъществуващ фаул на Габриел Хайце срещу Йоренте Правдата все пак възтържествува след като Икер Касияс с една ръка спаси 11-метровия удар, изпълнен от Хосеба Гармендия.

Второто полувреме се развиваше равностойно преди да дойде 74-тата минута, когато влезлият току що като резерва Ариен Робен удвои преднината на домакините. Гути подаде отдясно към другата резерва Игуаин, който веднага пусна прострелно топката към наказателното поле, където Робен без проблеми вкара за 2:0.

Само 2 минути по-късно самият Игуаин бе в прегръдките на съотборниците си, след като направи преднината на „белия балет” класическа. Аржентинецът пое топката пред наказателното поле, навлезе отляво и с удар в близкия ъгъл оформи крайното 3:0.