На Сантяго Бернабеу Реал Мадрид победи с 3:1 Севиля в последната среща от 30-ия кръг на Примера дивисион и се запъти към втора поредна шампионска титла.

Белия балет поведе още в седмата минута, когато Уесли Снайдер от пряк свободен удар прати топката на главата на Габриел Хайнце и аржентинецът наказа Андрес Палоп.

Андалусците успяха да изравнят при първото си опасно положение пред вратата на Икер Касияс в 37 седмата минута, след като Сейду Кейта с глава се пребори за висока топка на границата на наказателното поле и свали за Фредерик Кануте, който оставен сам не сгреши.

Само минута след попадението на Севиля капитанът на Реал Раул възстанови статуквото, отбелязвайки от трудна позиция 16-ия си гол за сезона и общо номер 290 в своята кариера, като асистенцията отново бе на холандеца Снайдер.

Крайното 3:1 оформи младокът Гонсало Игуайн, след като при бърза атака бе изведен сам срещу Палоп от Гути.

Кралския клуб увеличи преднината си на върха на шест точки, пред новия втори Виляреал и на седем пред Барселона.