Реал се наложи рутинно над Химнастик с 2:0 в двубой от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Гостите от Тарагона играха с човек по-малко цели 85 минути, след като още в началото на мача Навас бе изгонен.

През първата част кралете нямаха много възможности за гол и логично полувремето завърши 0:0.

На почивката Фабио Капело смени инертния Касано с Робиньо и бразилецът внесе липсващата острота и импровизация в редиците на „белия балет”. „Кариоката” откри резултата в 57-та минута засичайки на празна врата подаване на Ван Нистелрой. 9 минути преди края на редовното време Гарсия си отбеляза автогол и оформи крайното 2:0.

С победата си на „Бернабеу” Реал запази живи мечтите си за титла. Столичани вече са трети в класирането с 48 точки – на 5 от лидера Барселона.

Химнастик остана на предпоследно място с 20 точки – на цели 7 под чертата на спасението.