Реал Мадрид победи с 2:0 Бетис и се върна на върха на испанската Примера Дивисион след изиграването на срещите от 5-ия кръг на първенството.

На своя „Сантяго Бернабеу” „кралете” трудно стигаха до голови положения през първото полувреме и то логично приключи при 0:0.

Ключови за успеха на столичани се оказаха смените, които направи наставника им Бернд Шустер. След час игра немецът замени неубедителните Савиола и Игуайн с Робен и Робиньо. Само 6 минути по-късно домакините поведоха – Собис фаулира в наказателното поле Раул и капитанът на „белия балет” хладнокръвно реализира отсъдената от съдията Перес Ласа дузпа.

В 78-та минута Шустер пусна в игра Баптища на мястото на Снайдер и бразилецът му се отблагодари след 4 минути оформяйки крайното 2:0.

С този успех Реал Мадрид събра 13 точки и е едноличен лидер в Примера. Втори и трети са Виляреал и Валенсия с по 12, а Барселона е на четвърта позиция с 11 точки. Загубата остави Бетис под чертата – 18-то място с едва 2 точки.