Реал (Мадрид) победи с 3:2 Байерн (Мюнхен) в първата част от битката на колосите в европейския футбол. Мачът на „Сантяго Бернабеу” в Мадрид е първи двубой от осминафиналите в Шампионската лига. Първите минути бяха за футболистите на Фабио Капело, но Нистелрой и Игуайн, нямаха шанс пред вратата на Оливер Кан. В 10-та минута Ван Нистелрой пусна страхотен пас към Раул, бранителите на Байерн очакваха засада, но такава не бе отсъдена и ветеранът откри резултата. В 24-та минута Байерн изненадващо изравни. Саньол центрира отдясно и защитата на Реал бе сварена неподготвена – Лусио надскочи всички в бяло в наказателното поле и изпрати топката зад гърба на Касияс за 1:1. Само четири минути по-късно „кралете” отново излязоха напред. Дейвид Бекъм центрира от корнер отляво на вратата на Кан, Иван Елгера надскочи трима германски защитници на далечната греда, топката описа голяма парабола и Раул, който бе почти на гол линията вкара втория си гол в мача. В 35-та минута Бекъм центрира от пряк свободен удар, Елгера продължи с глава и Нистелрой от малкото наказателно поле направи Оливер Кан за трети път безпомощен – 3:1.

Второто полувреме отново започна с голова възможност за домакините от Мадрид – в 50-та минута Бекъм хвърли 40 метров пас и изведе Игуайн сам срещу вратаря Кан, но аржентинецът би слабо и германският вратар спаси. Две минути по-късно отново ветеранът се намеси решаващо и спаси сигурен гол в своята врата - след изстрел на Бекъм от пряк свободен удар Кан изби топката в напречната греда. В 65-та минута влезлият като резерва за баварците Писаро удари десният стълб на вратата на Касияс след центриране от пряк свободен удар. В 77-та минута отново перуанецът имаше възможност да отбележи за баварците – нападателят финтира Браво и Канаваро и след това стреля с левачката, но Касияс спаси с вещина. Две минути преди края на редовното време холандецът Марк ван Бомел върна сериозно интригата в двубоя. Халфът вкара втория гол за баварците със свиреп шут от дъгата на наказателното поле.

Наставникът на домакините Фабио Капело заложи на следните 11: Касиас, Торес, Канаваро. Елгера, Роберто Карлос, Гаго, Гути, Бекъм, Раул, Игуайн, Ван Нистелрой.

Отмар Хитцфелд започна със следния стартов състав: Кан, Саньол, Лусио, Ван Буйтен, Лам, Харгрийвс, Демикелис, Ван Бомел, Швайнщайгер, Макай, Подолски.

В крайна сметка 3:2 за „белия балет” и непредсказуем реванш на „Алианц Арена” в Мюнхен на 7 март.