Райо Валекано победи Елче с 2:1 в мач от 9-ия кръг на Ла Лига. По този начин мадридчани се изкачиха на четвъртата позиция в класирането с актив от 16 точки, докато гостите са 14-и със седем по-малко.

Елче стартира по-агресивно и успя да открие резултата в 14-ата минута, когато Лукас Бойе с изстрел в долния десен ъгъл реализира в мрежата на Столе Димитревски.

Домакините веднага се активизираха и в 26-ата минута Марио Ернандес възстанови равенството. Халфът реализира с великолепен изстрел с глава от границата на наказателното поле.

Райо Валекано бе по-активният отбор през по-голямата част от двубоя, но в 55-ата минута с пропуск се отличи Алваро Гарсия.

Логичното се случи десет минути по-късно, когато Ранд Нкетиа направи отличен пробив, след което изстреля мощен удар, който влетя в мрежата в горния ляв ъгъл.

До края на двубоя гостите опитаха да достигнат до равенството, но дълбоко в добавеното време Раул Гути не успя да намери целта от близко разстояние.