Отборът на Райо Велекано спря слабата серия, в която се намираше с победа срещу Валенсия. В мача от 31-ия кръг на Ла Лига Велекано се наложи с 2:0 и така прекъсна мрачната поредица от 9 двубоя без успех, в които записа 8 поражения и едно реми.

Головете за успеха на „Естадио де Вайекас“ бяха дело Раул Томас и Марио Суарес.

Така Райо спечлеи важни три точки в борбата си за оцеляване. Тимът на Пако Хименес е на 19-ото място с 27 точки в актива си. Велекано е на 2 точки зад 18-ия Селта, който обаче е с мач по-малко. Междувременно Валенсия е пети с 46 пункта.

„Прилепите“ можеха да поведат след 27 минути игра, но Дани Парехо пропиля дузпа. Тя бе отсъдена, след като съдията видя нарушение на Алехандро Галвес в пеналта.  Парехо насочи изстрела си към долния ляв ъгъл, но Гарсия отрази.

В последствие в 32-ата минута Раул Томас получи много добър пас и останал сам срещу вратаря Нето хладнокръвно го разстреля за 1:0.

В началните минути след почивката гостите упражниха натиск. Шансове се разкриха пред Кондогбия и Дани Парехо, но без успех.

В добавеното време на срещата Райо удвои аванса си. Анди Ембарда центрира от ъглов удар, а Марио Суарес засече с глава.