В последен двубой от 21-ия кръг в Ла Лига Райо Валекано победи Алавес като гост с 1:0. Победното попадение реализира Раул де Томас в 47-ата минута на срещата.

Още в 5-ата минута на двубоя гостите от Райо създадоха добра ситуация през вратата на съперника, но ударът на Алекс Морено беше спасен с вещина от вратаря на домакините.

Домакините пропуснаха от отлична ситуация в 45-ата минута, но голове през първото полувреме не паднаха.

Райо откри резултата в 47-ата минута, когато Де Томас получи добър пас отдясно от Луис Адвинкула и прати топката в мрежата. Пет минути по-късно домакините от Алавес имаха претенции за дузпа, но съдията не отсъди такава след консултация с ВАР.

В 77-ата минута отново след консултация с ВАР съдията прецени, че не трябва да отсъжда наказателен удар за Алавес.

Така в крайна сметка Райо Валекано стигна до успеха и трите точки, и вече заема 17-ото място в класирането като вече е над зоната на изпадащите с актив от 23 точки. Алавес е на 5-ото място с 32 в зона Лига Европа.