Отборът на Райо Велекано постигна класическа победа с 3:0 над Гранада като гост в мач от 35-я кръг на Примера дивисион.

Точни за успеха на Райо бяха Саул, Хоакин Оскар Ларивей и Себастиан Фернандес.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Тито Виланова, който почина снощи.

Гостите от Райо имаха превес през цялата среща. Владееха повече топката и създадоха по-чистите положения, три от които превърнаха в голове.

Първото полувреме обаче не предложи много любопитни моменти, а всичко по-интересно се случи през вторите 45 минути. Още в началото на втората част, в 54-ата минута, Саул Нигес излезе на добра позиция и с хубав удар от дистанция се разписа за 1:0. Само 2 минути преди това Антонио Матео Лаос остави Гранада с човек по-малко, след като получи втори жълт картон.

В 59-ата минута Райо увеличи аванса си. Хоакин Ларивей остана на добра позиция и покачи на 2:0.

Гранада направи опит да отговори в оставащите минути, но без резултат. Така се стигна до 86-ата минута, когато Себастиан Фернандес с глава оформи крайното 3:0.

В класирането Райо е на 9-о място с 43 точки, а Гранада е 14-и с 37.