Райо Валекано постигна класическа победа с 3:0 срещу Еспаньол в мач от деветия кръг на Примера дивисион.

Домакините получиха право да изпълнят наказателен удар в 36-та минута, който бе реализиран от Роберто Трашорас.

Еспаньол остана с човек по-малко на терена в 66-та минута, когато Виктор Санчес бе изгонен за втори жълт картон.

Хави Гера удвои преднината на Райо Валекано в 76-та минута.

Гера отбеляза своя втори гол в срещата в 78-та минута, когато направи резултата 3:0.

Домакините също завършиха мача в намален състав, след като Тито бе изгонен за втори жълт картон.

Бурги пропусна обаче да реализира отсъдената дузпа в полза на Еспаньол в добавеното време на мача.

След този успех Райо Валекано събра актив от 10 точки и се изкачи на дванайсто място, докато Еспаньол е девети с 12 точки преди останалите мачове от кръга.