Райо Валекано победи гостуващия Алмерия с 2:0 и остави гостите непосредствено над чертата на изпадащите.

Мачът започна с натиск за Райо Валекано и добри намеси на вратаря на Алмерия Рубен. В 24-ата минута и той капитулира след остро диагонално центриране на Зе Кастро и чудесна засечка с глава на Амайо за 1:0.

В 33-ата минута гостите от Алмерия имаха претенции за дузпа, но ситуацията остана в графата „спорни“.

През второто полувреме Алмерия започна да натиска в преследване на изравняването, но предприемайки рискове, даде възможности за нов гол и на домакините. В самия край на мача Мику реализира второто попадение за Райо, но повторенията показаха, че венецуелецът е бил в засада. Такава не бе отчетена от съдиите и Райо Валекано победи Алмерия с 2:0.

Райо е в средата на таблицата с 41 точки, а Алмерия е точно над чертата, 17-и с 28 пункта.