Райо Валекано постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Селта Виго от 21-ия кръг на Примера дивисион и по този начин се измъкна от зоната на изпадащите преди останалите мачове.

Домакините излязоха напред в резултата в 21-та минута. След удар на Роберто Трашорас топката срещна десния стълб на вратата на Серхио Алварес, след което кълбото попадна в Мику, който отблизо не пропусна да се разпише.

Само пет минути по-късно Райо Валекано удвои своята преднина. В 26-та минута Трашорас центрира от фаул в наказателното поле на Селта, където Тито засече топката с глава и я изпрати във вратата на Алварес.

Райо Валекано реализира трети гол в 36-та минута, когато Роберто Трашорас центрира от фаул в наказателното поле на Селта, където Жосабед Санчес засече топката с глава и я вкара във вратата на Серхио Алварес.

След този успех Райо Валекано се изкачи на седемнайсто място с 19 точки, докато Селта е на пета позиция с 34 точки.