Отборите на Райо Велекано и Атлетико Мадрид не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си от осминафиналите за Купата на Краля. Двубоят завърши при 1:1, като попаденията бяха дело на Начо Ратинес и Саул Нигес.

Домакините от Велекано контролираха мача в значителни епизоди, а възпитаниците на Диего Симеоне бяха по-активни след изравнителното попадение, в заключителната част на срещата.

Райо поведе след 35 минути игра. Начо Мартинес с удар от зоната около дъгата на наказателното поле прониза Мигел Анхел Моя за 1:0.

След почивката, в 62-ата минута, Саул вкара топката във вратата на Атлетико, но попадението не бе зачетено поради засада.

В 67-ата минута, след първата си по-добра атака „дюшекчиите“ изравниха след попадение на Саул Нигес, който получи подаване от Вието.

Шанс се разкри и пред Вието в 80-ата минута, но Хуан Карлос спаси.

В заключителните минути гостите от Мадрид упражниха още по-голям натиск, а Яник Караско напредна и стреля в 83-ата минута, но Карлос отрази с вещина.

Така двата състава оставиха интригата за реванша жива. Ответната среща е на 14 януари от 22.00 часа българско време.