Отборът на Севиля записа много солидна победа над Реал Сосиедад в мач от 7-ия кръг на Ла Лига. Андалусийци стигнаха до първи три точки у дома през този сезон, надделявайки с 3:2 над тима от Сан Себастиан. Успехът за домакините бе още по-сладък, тъй като дойде след пълен обрат на резултата.

Гостите, които при успех щяха да оглавят временното класиране в Примера дивисион, поведоха в резултата след само четири минути игра. Микел Ойарзабал откри за Сосиедад след много добра асистенция на Янузай.

Изравнителният гол за Севиля бе дело на Нолито, който вкара много технично в левия ъгъл на вратата след пас на Банега.

При равенство 1:1 завърши първата част, а веднага след подновяването на играта домакините нанесоха своя решителен удар. Окампост реализира красив гол след много добър пробив отдясно и мощен шут по диагонала.

Десет минути преди края, след нова атака отдясно и центриране в наказателното поле, най-съобразителен бе Васкес, който реализира от близко разстояние. До края на редовното време гостите върнаха едно попадение чрез Порту, но за повече нямаха сили.

Така Севиля изкова първи успех у дома през сезона и заема шестото място във временното класиране. Реал Сосиедад пък е пети на две точки от лидера Реал Мадрид.