Застрашеният от изпадане тим на Алмерия сътвори истинска изненада, побеждавайки кандидат шампиона Атлетико Мадрид. На свой терен, Алмерия се наложи с 2:0, а в антигерой за гостите се превърна вратарят Дани Арансубия, който имаше вина и за двата гола. Стражът на Атлетико бе изгонен с директен червен картон няколко минути преди края.

Всичко в срещата бе решено в последните десет минути на срещата, когато паднаха и двата гола. Домакините поведоха с малко щастлив гол. В 80-ата минута Хосе Антонио Верса проби добре отляво и се опита да центрира, топката описа странна парабола и прехвърли Арансубия. Малко преди да бъде открит резултатът, домакините удариха и греда.

Само пет минути по-късно вратарят на Атлетико направи нова грешка и събори в наказателното поле Сънди Зонго, за което главният рефер му показа директен червен картон и отсъди дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Верса, който реализира втория си гол в срещата.

Така Атлетико загуби първата позиция във временното класиране, заради по-лошата си голова разлика спрямо Реал. „Белия балет“ победи с 4:2 по-рано днес Виляреал. И двата тима имат по 57 точки, колкото може да събере и Барселона, ако утре каталунците надделеят над Севиля.