Леганес и Гранада не се победиха и завършиха при резултат 0:0 в мач от 31-ия кръг на Ла Лига. Двубоят не беше от най-атрактивните и единствено ще се запомни с пропускът от бялата точка на Мигел Анхел Герейро.

Домакините опитаха натиск в първите минути на двубоя, но до по-сериозни положения пред Руи Силва не се стигаше. В същото време Гранада искаше да затвърди позициите си в Ла Лига и отговори с по-добра игра.

Двата отбора стартираха в добро темпо и второто полувреме, но така и не падаше гол в една от двете врати. Леганес бе притиснат от липсата на точки и предприе по-атакуваща игра. Но това не водеше до попадения.

В 65-ата минута се стигна и до най-интересният момент в двубоя. Мигел Анел Герейро пропусна да отбележи от дузпа и да донесе успеха на Леганес.

Домакините продължават да се намират на 19-ата позиция в Ла Лига с 25 точки, докато Гранада е 9-и с 43 пункта.