Два кръга преди края общият сбор голове през сезона в Примера дивисион гони 1000. В 359-те мача дотук са вкарани 995 попадения, което прави средно по 2.77 гола на мач. Ако тенденцията се запази сезонът в испанския елит ще завърши с 1053 гола.

Постижението обаче не е рекордно. В последното десетилетие само през сезон 2006-2007 в Примера са отбелязани 942 попадения. Тогава Реал Мадрид става шампион с равни точки с Барселона, но с по-добър баланс в преките двубои. Головата разлика на първенеца обаче е... 66:40. Сезон 2007-2008 завършва с 1021 топки в мрежата, 08-09 с 1101, 09-10 с 1031, 10-11 с 1042, а сезон 2011-12 завършва с 1050 гола.

Само двама футболисти имат записани всички възможни игрови минути през сезона в шампионата. Вратарите на Алмерия Естебан и Малага Вили Кабайеро имат по 3240 минути през кампанията. Стражът на Реал Мадрид Диего Лопес беше близо до същото постижение, но в последния мач на своя тим остана резерва за сметка на Икер Касияс.

В последния кръг се случи и мач без нито един картон. Играчите на Севиля и Виляреал така и не направиха нарушение, което да заслужава официално предупреждение или изгонване. Още три други такива случая има през сезона дотук. Без картони са мачовете Барселона - Райо Валекано (24-и кръг), Реал Мадрид - Алмерия (33-и кръг) и Реал Мадрид - Осасуна (35-и кръг).