Последният във временното класиране в Примера дивисион отбор на Осасуна изненадващо победи Хетафе с разгромното 5:2 в мач от 16-тия кръг на шампионата. реди този двубой тимът на Осасуна имаше едва една победа от 15 мача.

Ярослав Плашил даде преднина на домакините още в 7-мата минута, а Хуанфран (35’), Валтер Пандиани (42’) и Джавад Некунам (45’) направиха резултата 4:0 на полувремето.

Юношата на Реал Мадрид Роберто Солдадо, който влезе като резерва, върна един гол за Хетафе в 65-тата минута.

В 79-тата Ектор Фонт вкара нов гол за Осасуна, а в края на срещата отново Солдадо оформи крайното 5:2.

Въпреки спечелените три точки Осасуна остава на последното място в Примера с 12 точки. Хетафе пък заема 10-та позиция с 21.