Гранада се наложи с 2:1 над Севиля и спечели първата си победа за сезона в испанското първенство по футбол. Тя изкачи "червено-белите" на предпоследно място след мача им от 14-ия кръг, докато андалусийците могат да бъдат изместени от третата позиция при успех на Атлетико Мадрид срещу Еспаньол.

Гранада поведе в 27-та минута на мача, когато Жереми Бога дриблира в наказателното поле на Севиля и пусна топката към непокрития Андреас Перейра, който не се затрудни и даде аванс на домакините.

Давид Ломбан пък вкара втория гол в 56-та минута, след като Артьом Кравец отклони центриране от корнер на далечната греда и 29-годишният защитник я вкара в опразнената мрежа на Севиля.

Гостите от Андалусия върнаха един гол в петата минута на добавеното време, когато Ломбан фаулира в наказателното поле резервата Уисам Бен Йедер. Той оформи крайния резултат от дузпа.